Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Itt mi a megoldás levezetése??

Itt mi a megoldás levezetése??

Figyelt kérdés

[link]


Azt kiszámoltam hogy b=30 és a=5.

De a feladat b.) részét nem tudom hogyan szamoljam ki.

Azt megallapitottam hogy 1 másodperc és 2 másodperc alatt megtett méter aranya 3/5.

Vagyis 1 másodperc alatt 25 m és 2masodperc alatt megtett méter 15m.

Tehát 3/5-e.


Azt kellene kiszámolni hogy mikor éri el a csúcsot, és mikor érkezik vissza a golyó?

A visszaerkezes az már gravitációs erő függvény kész ugye?


Illetve a feladat c.) része tulajdonképpen ugyanaz mint az a.) tehát a b.) feladatban kapott értéket helyettesitem az a.) feladatba??


2021. jún. 30. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Old meg a 0 = b*t - a*t*t egyenletet t-re. Az az eset kell amikor a t nem egyenlő nullával.
2021. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A c feladatrészben pedig rajzold fel a d(t) függvényt nulla és a b részben kapott t érték között
2021. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

t=6 jött ki.


Tehát 6 másodperc múlva érkezik vissza a kiindulási helyére a golyó??


Azt hittem hogy itt elő kell venni a gravitációs erő, gyorsulás stb ismereteket.

2021. júl. 1. 01:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 6 a válasz. Van egy egyszerű függvény és annyi elég is a feladat megoldásához, nem kellenek hozzá a fizikai dolgok.
2021. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!