Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan van ez a Mátyás királyo...

Hogyan van ez a Mátyás királyos monda?

Figyelt kérdés

Az egyik töriórát egy külsős ember tartotta nálunk. És ő beszélt Mátyás királyról is. Mondott egy történetet, egy monda szerűséget, amiben valami olyasmi volt, hogy nagy túlerővel nézett szembe Mátyás király, de aztán megnyílt neki egy hegy. Vagy valami ilyesmi.

Hogyan szól ez pontosan?



2021. júl. 13. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Van több változata is a Mátyást elnyelő hegynek. Itt találsz belőle párat, csak keress rá a "megnyílt" szóra:


[link]

2021. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Hasonlók, de én szerintem másikat hallottam.
2021. júl. 13. 10:43
 3/3 A kérdező kommentje:

Felvette az egyik osztálytársam a kapcsolatot az előadóval egy másik kérdés miatt, és akkor már megkérdeztettem vele, hogy hogy is szólt pontosan ez. El is küldte:

"Egy délszláv monda Mátyás király végső harcát ábrázolja a túlerővel szemben. Most egy hársa árnya nyújt menedéket a maroknyi csapatnak, majd pedig a budai hegy jótékonyan kitárja ölét, megnyílik a kis csapat előtt. Egy kerek kőasztalnál - a Kerek Asztal lovagjaként - aludhatnak ítéletnapig, mígnem üt az óra, felébrednek, kizöldül az a régi hárs és a világ összes királya odakint várakozva ünnepli ezt az újjászületett Mátyást. Ő lesz ugyanis a világ összes népének királya, és egy hit uralja Földet. Lényegében Krisztussá válik."

2021. júl. 13. 23:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!