1. Egy fedetlen akvárium egyik éle 33 cm, másik éle ennek 5/6 része, magassága a hosszabbik el 80%-a.

a) Hány müveg kellett az akvárium elkészítéséhez?

b) Hány dm3 viz fér bele?

c) Hány liter vizet töltött bele Attila, ha magasságának 75%-áig töltötte? Az eredményt egészre kerekítve add meg!


2. Egy bögre belső átmérője 6 cm, magassága 8,5 cm. Belefér-e 2,5 dl tej?


3. Egy négyzetes hasáb magassága az alapél ötszöröse. Térfogata 40 cm.

a) Mekkorák az élei?

b) Mekkora a felszíne?


4. Fából egy 5 cm élhosszúságú tömör kockát készítünk. A testet kék festékbe mártjuk, majd száradás után lapjaival párhuzamos vágásokkal

1 cm-es kockákra szeleteljük. A feldarabolás után hány olyan kis kocka jön létre, melynek 0, 1, 2, 3 festett lapja volt?



2021. júl. 17. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.


Egyik él: 33 cm

Masik él: a 33 5/6-od része, szóval (5/6)*33=0,83(3)*33=27,5

Harmadik él:

33....100%

X....80%

X=33*80/100=26,4


Tovább már gondolom (remélem) megy.


2.


[link]


3.


[link]


4.


Ha nem megy elképzelve, rajzold le.



Ha konkrét kérdésed van (pl százalékszámításnál), írj.

2021. júl. 17. 19:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. júl. 17. 19:38