Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmond: Légy jó...

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig kérdések?

Figyelt kérdés

1, Hol és milyen helyszíneken játszódik a regény cselekménye? (fejezetekre sorrendjében)

2, Ki volt és milyen kapcsolatban áll a főszereplővel Orczy, Gimesi, Böszörményi, Nagy úr, Pósalaky úr, Doroghy Bella, Török János, Gyéres tanár úr, Isaák Géza? (1-2 mondat mindegyikhez)

3, Nevezz meg és mutass be néhány kollégiumi tanárt! Ki az, aki rokonszenves, ki ellenszenves? (néhány mondat)

4, Mutasd be a mű alapján az akkori debreceni kollégiumi életet, sorolj fel néhány szokást a kollégiumi életből! (Kb 10-12 mondatos fogalmazás)

5, Ki a kedvenc szereplőd, miért?

6, Mi a történet tanulsága, üzenete számodra? (6-8 mondatos fogalmazás)

???


2021. júl. 30. 10:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

5. Természetesen a főhős, Nyilas Misi. Nagyon udvarias, jó tanuló. Tisztelettudó mindenkivel szemben. Egy negatív tulajdonsága van, ami szintén a jóságából fakad, hogy nem gyanakvó, így sajnos sokan ki tudják használni. A regényben több személy is szimpatikus, így a tanárok mellett, akikről már írtam, Pósalaky úr és Misi nagybátyja, aki végül megmenti a debreceni kollégiumból.

6.A regény tanulságát a cím is jól tükrözi: Légy jó mindhalálig! – azaz minden nehézség és szenvedés árán is ki kell tartani az emberi igazságok mellett, mint amilyen az igazmondás, a becsület, az erkölcsi tisztaság, az emberek kölcsönös tisztelete és megbecsülése.

Számomra és a mai fiatalok számára is azt üzeni a regény, hogy tartsunk ki az igazság mellett, győzzük le a nehézségeket, ne adjuk fel az álmainkat.

Természetesen én is sokat másoltam, mert volt időm - segíteni akartam - de nem biztos, hogy megfelel. Ha viszont segítettem, akkor nagyon örülök! Sok sikert. Biztosan fiú diák vagy, ugye? Azok a lustábbak!!!

2021. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

5.Természetesen a főhős, Nyilas Misi. Nagyon udvarias, jó tanuló. Tisztelettudó mindenkivel szemben. Egy negatív tulajdonsága van, ami szintén a jóságából fakad, hogy nem gyanakvó, így sajnos sokan ki tudják használni. A regényben több személy is szimpatikus, így a tanárok mellett, akikről már írtam, Pósalaky úr és Misi nagybátyja, aki végül megmenti a debreceni kollégiumból.

6.A regény tanulságát a cím is jól tükrözi: Légy jó mindhalálig! – azaz minden nehézség és szenvedés árán is ki kell tartani az emberi igazságok mellett, mint amilyen az igazmondás, a becsület, az erkölcsi tisztaság, az emberek kölcsönös tisztelete és megbecsülése.

Számomra és a mai fiatalok számára is azt üzeni a regény, hogy tartsunk ki az igazság mellett, győzzük le a nehézségeket, ne adjuk fel az álmainkat.

Remélem, hogy segítettem, én is úgy másoltam, de szorítottam rá időt!!

2021. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Biztosan fiú vagy, mert azok ilyen lusták! Ilyen az unokám is, de sok sikert!
2021. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni mivel töltöd az időd ha se időd se energiád elolvasni egy nyolcadikos regényt😂
2021. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!