Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a jelrendszer fogalma?

Mit jelent a jelrendszer fogalma?

Figyelt kérdés
Szóval elmondom azt amit én értek és kérlek javítsatok ki ha rosszul értem. A jeleknek vannak fajtái mesterséges és természetes jelek. A nyelvi jel egy mesterséges jel pl: egy szimpla k betű. Ez a jel képes jelrendszert alkotni a többi nyelvi jellel. Ha a nyelvi jeleket összekapcsolom létrejönnek a fonémákból a morfémák egészen a legfelsőbb nyelvi szintig a szövegig. Azért tartoznak a nyelvi jelek egy jelrendszerbe mert vannak bizonyos szabályszerűségek, amiket mindenki ismer és ezek alapján használjuk őket. De mik ezek a szabályszerűségek ez nem világos ?

2021. aug. 25. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát pl. az, hogy a magyar nyelvben a papagájt mindig j-vel írjuk, nem ly-nal (pedig a j- is meg az ly-t is ugyanúgy ejtjük), meg pl. azt, hogy vatta, két t-vel írjuk, kiejtés szerint, viszont azt, hogy adta, nem kiejtés szerint, hanem d-vel, mert az a szótő, hogy ad. Tehát a helyesírási szabályok azok a bizonyos szabályok, nem? Meg még valami ilyesmik talán... Pl. az is, hogy a magyarban a mondat végére tesszük a kérdőjelet, a spanyolok viszont a mondat elejére és végére is kiteszik (ha jól tudom) - tehát a központozási szabályok is ide tartoznak, gondolom.

De lehet, hogy még más szabályokra is lehetne gondolni... Talán arra, hogy a magyar nyelvben balról jobbra olvasunk, nem fordítva, tehát ha szöveget akarunk létrehozni, akkor ezt is figyelembe vesszük. Ha meg függőlegesen akarunk írni, akkor nem alulról fölfelé, hanem felülről lefelé írunk (ha szöveggel ez nem is szokott megtörténni).

2021. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!