Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A vasat a korróziótól a...

A vasat a korróziótól a legjobban megvédi? Az ón vagy a cink? 🤔

Figyelt kérdés

1. a rézbevonat

2. a cinkbevonat

3. az ónbevonat

4. a műanyagbevonat

5. a festés



2021. aug. 26. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy a réz vagy a műanyag vagy a festék? 🤔
2021. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen környezetben, milyen vas?
2021. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2


Ennyiből áll a kérdés.

2021. aug. 26. 20:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg a festék milyen festék, hány rétegben? a cink hogy kerül fel? Esetleg duplex? A műanyag hogy kerül rá? KTL?

Milyen korrózió? Mivel mérjük ?

A réz önmagában nem alkalmas bevonatolásra, nikkellel, vagy krómmal esetleg.

Szóval elég fura a kérdés igy önmagában.

2021. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen. Elég tág témakör, már azok alapján is, amit eddig olvastam róla. Összességében talán a cink a legjobb.
2021. aug. 26. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez egy eléggé rafinált kérdés, úgy lenne a legjobb ha feltennék, hogy hol használják az a vasat amit védeni akarnak a korróziótól.


Általánosságba én a cinket mondanám. De vannak olyan festékek amiket tartalmaznak cinket, én azt mondanám a legjobban, de gondolom a kérdés kitalálója "sima" festékre gondolt.

2021. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sőt, igazából a legjobb, ha tüzihorganyzott vasat festünk meg:D
2021. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7, nem kell ilyen szinten a mélységekbe menni, de tényleg az a legjobb megoldás. A kérdés feltevője vélhetően a cinkre gondolt mint megoldás.


ui. Aki nem tudná a cinket horgonynak is szokták nevezni, a félreértések elkerülése végett mondom.

2021. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy középiskolás anyag, így nem kell ennyire belemenni, ahogy fentebb írják egyesek… illetve sok hülyeséget is olvastam.


Nagyon egyszerű a válasz, nyisd ki a négyjegyű függvénytáblázatot, majd nézd meg a standard potenciálokat!


Ami a vastól negatívabb, az lesz, ami betölti a védő funkciót.

Aktív fémvédelemnek hívják.


Így nem a vas fog korrodálni, hanem a bevonat (sőt, egyes esetekben az is elég, ha fémtárgyak mellé tömbökben tesszük a másik fémet, amit folyamatosan pótolni kell, mivel átalakul, oxidálódik).

(A helyes válasz a Zn lesz)

2021. aug. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!