Egy szelvény kitöltésekor azt a „biztos” információt kapjuk, hogy az első három kérdésre ugyanaz a válasz, valamint az utolsó kérdésre „biztosan” nem X. Hányféle kitöltés lehetséges, ha elfogadjuk ezeket a „biztos” tippeket?


2021. szept. 2. 05:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány kérdés van? Hány válaszlehetőseg?
2021. szept. 2. 05:56
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Toto 14 variációjára vonatkozik. Az összelehetőséget tudom.
2021. szept. 2. 08:12
 3/9 krwkco ***** válasza:

"Hányféle kitöltés lehetséges"

Kétszerannyi, mint amennyi egy 11 mérkőzéses totóra lenne.

Az első 3 olyan mintha 1 mérkőzés lenne. Az utolsónál meg 2 lehetőség van.

2021. szept. 2. 09:01
 4/9 anonim ***** válasza:
3*1^3*3^10*2^1=2*3^11
2021. szept. 2. 18:09
 5/9 krwkco ***** válasza:

#4

Most miért kellett lelőni a poént? Hagyni kellene a kérdezőt is gondolkodni.

2021. szept. 2. 18:18
 6/9 A kérdező kommentje:
A tankönyv megoldó kulcsában 260000 a megoldás-
2021. szept. 4. 04:04
 7/9 krwkco ***** válasza:
Azt mondanám, hogy ellenőrizd le mégegyszer. Biztos, hogy a 260000 ennek a feladatnak a megoldása? Nem egy másiké?
2021. szept. 4. 07:07
 8/9 A kérdező kommentje:
nem
2021. szept. 4. 11:43
 9/9 krwkco ***** válasza:

Az első 3 mérkőzést 3 féleképpen tudjuk kitölteni. 1, 2 vagy x.

A negyedik mérkőzést is 3 féleképpen. Az első négyet 3*3-féleképpen.

És így tovább. Az első 13 mérkőzést 3^(1+10)=3^11 féleképpen.

A +1 mérkőzést kétféleképpen: 1,2.

3^11*2=354294 kitöltés lehetséges.

Akármit mond a "megoldás".

2021. szept. 4. 14:35