Alice2 kérdése:

Két pozitív szám különbsége 15, hányadosa 13/3. Mekkora a két szám összege?

2021. szept. 7. 22:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Lehetséges megoldás


a. 26

n. 24

c. 22

d. 28

2021. szept. 7. 22:49
 2/4 krwkco ***** válasza:
100%

Ismered a-b-t és 4 válasz van a+b-re. a-b és a+b összege 2a.

Ha nem akarod gondolkodással meg képletekkel terhelni az agyadat, akkor felírsz 6 oszlopot: a-b a+b 2a a b a/b

Öt perc alatt megvan a válasz.

2021. szept. 7. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a - b = 15

a / b = a * 1/b = 13/3

a = 13/3 * b

a - b = 13/3 * b - b = (13/3 - 3/3) * b = 10/3 * b = 15

b = 15 * 3/10 = 4,5

a = 13/3 * b = 13/3 * 4,5 = 19,5

a + b = 19,5 + 4,5 = 24

2021. szept. 7. 23:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Igy már igen , köszönőm ...
2021. szept. 8. 01:31