Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan ábrázolta az egyenest,...

Hogyan ábrázolta az egyenest, a képlet alapján? Komplex számok 0 = 6a + 2b + 8 Nagyon régen matekoztam, de most jelentkeztem egyetemre, próbálnám tanulni az analízist, de sehogy sem jövök rá, mi alapján van a képen felrajzolva.

Figyelt kérdés
[link]
2021. szept. 9. 17:34
 1/4 A kérdező kommentje:

Átírtam így hogy:


b = -3a - 4


akkor -3a a meredekség lesz, -4 a zérushely gondolom

mert így már helyén van az egyenes

2021. szept. 9. 17:42
 2/4 anonim ***** válasza:
-4 helyen metszi a b tengelyt. (Ekkor a=0.)
2021. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően úgy, ha nagyon nincs ötleted, hogy keresel két pontot, amik igazzá teszik az egyenletet. Érdemes olyan megoldáspárokat találni, amelyeknek mindegyik száma egész. Ez persze nem mindig sikerül, de többnyire igen.


Például ha a=1, akkor az egyenlet: 0=6+2b+8, ennek megoldása -7=b, tehát az (1;-7) pontot jelölöd (illetve az 1;-7i) pontot).

Ha a=0, akkor 0=2b+8, ennek megoldása b=-4, tehát a (0;-7) pontot jelölöd (illetve a (0;-7i) pontot).

Ha ez a két pont megvan, akkor csak rájuk fektetsz egy egyenest.

2021. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!
2021. szept. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!