Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyes-e az oktatáskutató és...

Lcb kérdése:

Helyes-e az oktatáskutató és fejlesztő intézet Fizika 11. könyvében az alábbi feladat megoldása?

Figyelt kérdés

A vízszintes helyzetű rugó egik végét rögzítjük. A másik végéhez egy test van erősítve, ami súrlódás nélkül képes mozogni a vízszintes asztallapon. A testet egyensúlyi helyzetéből 5cm-re kitérítjük, majd magára hagyjuk. A kialakuló rezgés periódusideje 1,5s. Mekkora a mozgás frekvenciája? Mekkora utat tesz meg a test és mekkora a test elmozdulása 3s, ill 4,5s idő alatt.:


f = 2/3 Hz


s1 = 0,4 m

Δr1 = 0 m


s2 = 0,5 m

Δr2 = 0,1 m


Szerintem, jelenleg egy periódus alatt a test visszatér eredeti helyzetébe, elmozdulása 0 m lesz, és mivel ez igaz n-periódusra is (ahol n pozitív egész), így az elmozdulsá 3, illetve 4,5 s múlva is 0.


Ha egy periódus alatt visszatér, akkor egy periódus alatt a kitérés 4-szeresével megegyező értékű lesz az út, így s1 = 0,4m; s2 = 0,6m.

t2 = 3,75 s esetén, viszont nekem is a könyvbeli megoldás eredménye jönne ki.



2021. szept. 10. 18:26
 1/2 krwkco ***** válasza:
91%
Szerintem is a Te megoldásod a jó.
2021. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de megint találtam a könyvben egy anomáliát, pedig a mérnöknek tanuló öcsém, aki nálam sokkal jobb fizikából és matekból, úgy emlékezett vissza, hogy nem találta hibásnak a feladatokat.
2021. szept. 12. 12:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!