Egy gyárban naponta 500 öltöny készül,amik között napi 30 selejtes. A felvásárló 50 öltöny átvizsgálasa után veszi meg az árut, de csak akkor, ha legfeljebb két selejtes öltöny volt köztük. Mekkora valószínűséggel veszi meg a felvásárló az árut?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ. és érdekelne a levezetés is.

2021. szept. 13. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez NEM matematika, Ne írj hülyeséget a kulcsszavakhoz!

Ettől a Matematika nagyon messze áll! Ez csak egy kis alap számtan, mértan, amit mindenkinek ILLIK(!!!!) ismerni!


Google a baratod - beirod, hogy valószínűség számítás, és az alapján megoldod ezt a feladatot.


Most ha Én ezt megoldom helyetted és levezetem Neked, azzal Te nem tanulsz és meg butább leszel, mint most!


Szóval nem mondom meg! Ennyi dolgod van egész nap, enni inni, tanulni , sza*ni! Mi lesz veled érettségin?! Vagy a nagy betűs életben, ha egy ilyen egyszerű dolgot meg sem próbálsz megoldani, mindig azt várod, hogy majd mások megcsinálják helyetted!


Amúgy a nagybetűs életben, ha jó az értékesítő, simán rásózza a vevőre az öltönyöket! Vagy haver a tulaj! Vagy vmi marketing akciót hirdet stb stb!!

2021. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

P(0)=(30 alatt 0)*(470 alatt 50)/(500 alatt 50)

P(1)=(30 alatt 1)*(470 alatt 49)/(500 alatt 50)

p(2)=(30 alatt 2)*(470 alatt 48)/(500 alatt 50)


Ezeket a valószínűségeket add össze!

2021. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes segítséget/választ!
2021. szept. 13. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Megoldották helyetted! Remelem örülsz! Kosz a lepontozast neked akartam jót te sunyi kis...
2021. szept. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!