Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ellenőriznétek, hogy van-e...

Ellenőriznétek, hogy van-e benne hiba vagy elírás?

Figyelt kérdés

Diákújságírói cikk lenne, ezért gondoltam, hogy írok miért is választottam azt az intézményt ahol tanulok. Előre is köszi, a segítséget! Építő kritikát fogadok, szellemi fogyatékosok kíméljenek.

[link]


2021. szept. 19. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az olyan, mintha egy 12 éves írta volna.


A mondatok együgyűek, nyelvtanilag borzalmas és a helyesírás sem penge.


Véleményem szerint nem kellene ezt erőltetni.

2021. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert? Indokold meg a válaszod!!!
2021. szept. 19. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek megbántani, de bőven van még fejlődési lehetőség. A helyesírás a kisebbik gond, mert azt a legkönnyebb kijavítani. Az én problémám inkább az, hogy többször úgy éreztem, miközben olvastam a szöveget, hogy egy olyan nyelvezetet használsz, ami nagyon messze áll a te saját beszédstílusodtól, kifejezésmódodtól, és a rutintalanság miatt az egész inkább erőlködésnek tűnik. Emiatt a mondataid keszekuszák, már-már értelmezhetetlenek sok helyen.
2021. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem javítani, hanem átírni kellene
2021. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Istenem, de okosok!
2021. szept. 19. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de borzalmas. Írd újra értelmesen, aztán a helyesírást szívesen javítom.
2021. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát igen. Vessző ott ahová nem kellene, viszont ott nincs ahová kellene. Egyes mondatok kicsit túl vannak bonyolítva. Én a helyedben nem magamról írnám az első cikket suliújsághoz jelentkezésnél, kicsit egománnak tűnne. Gondolom így az évek során megtudtál ezt-azt a betegségedről. Arról írhatnál, de ne úgy, hogy neked milyen. Lehetnek benne személyesen tapasztalatok, de ne arról szóljon, hogy te te te. Szerintem.
2021. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7, valószínűleg az a feladat, hogy írjon arról, miért érdemes az iskolást választani.

Mondjuk könyvelőként sírok azon, hogy szeretek telefonálni... :D MAjd megutálja szegény.

2021. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy ez a feladat, de a leírásából én úgy értelmeztem, hogy saját elgondolás alapján írt erről cikket.
2021. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is, tényleg nem a legjobb szöveg amit eddig láttam. De! Az írás, akárcsak a legtöbb kézséget, lehet fejleszteni, csak gyakorlás és a visszajelzések megfontolásánqk kérdése. Én is így kezdtem mèg anno, tini koromban, és mára már 50-500 oldalas tanulmànyokat, pályázatokat írok és lektorálok heti szinten.


A szövegről annyit, hogy bár csak egy oldal nyugodtan lehet tagolni, bekezdéseket jelölni, hogy amikor valaki először ránéz ne csak egy betűhalmazt lásson, hanem egy rendezett átlátható oldalt.


Abban a többieknek teljesen igaza van, hogy a mondatok szerkezete az elég gyenge. A vesszők alig vannak jó helyen, van, hogy két mondatot egybe írtál, mikor nyugodtan lehetne külön szedni őket. Valamint van pár szó, ami nem illik, vagy nincs értelme ahova helyezted őket.


Szerintem nézd át még egyszer, gondold át a mondatokat és, ha gondolod, külld el, akár privátban is. Szívesen átnézem valamelyik este.

2021. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!