Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS fizika háziban! !Mennyi...

SOS fizika háziban! !Mennyi idõ alatt ürül ki egy 330 m2 alapterületû, 2 m mély medencébõl a víz (sûrûsége 1000kg/m3), ha a kiömlés keresztmetszete 12 cm2, a kontrakciós tényezõ 0.5? Vezesse le a szint idõtõl való függését és ábrázolja a függvényt!

Figyelt kérdés
nem értem ezt a számolás dolgot fizikában, és a kutya nem segít, pénzem nincs tanárra, ehh

2021. szept. 19. 20:48
 1/6 A kérdező kommentje:

a része a feladatnakxd ezt megtudtam oldani!!!

a.) Mekkora túlnyomást biztosítsunk egy 3 m magas zárt tartányban, hogy a tartály alján szabadon kiömlõ víz sebessége x=4* annyi legyen, mint a nyitott tartályból való kiömlés sebessége? A víz sûrûsége 900 kg/m3. Ellenõrizze az eredményt!

2021. szept. 19. 20:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

És hol akadtál el? Azért ez egy elég alapvető feladat. Ha már ez sem megyen mi lesz később? Biztosan, jó szakra jelentkeztél? Végig gondoltad, hogy neked való-e ez a szak?

Indulj ki onnan, hogy A./ mennyi viznek kell távoznia? B./ Mekkora a hidrosztat. nyomás a kiömlő csőnél és ez mitől függ? C./ Mekkora a kiömlési keresztmetszetnél az "ellenállás" ami miatt nem 0 idő alatt távozik az összes víz a tartályból. Ebből a 3-ból a függvény felírható.

2021. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szerencsére aznap sikerült megoldanom, csak megijesztett egy képlet... hát őszintén kutya nem mondta hogy ennyi fizikám lesz... hiába mentem el nyíltnapra meg ilyesmi...
2021. szept. 25. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
csak nem elsős élelmiszer mérnök vagy?XD pont ugyanez volt a házim
2021. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem lol de jó helyen jársz!
2021. szept. 26. 14:03
 6/6 A kérdező kommentje:
amúgy elsőnek üzenem hogy 3as lettem fizikából :*
2022. jún. 20. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!