Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a fogalmazás felèpítès jó?

Ez a fogalmazás felèpítès jó?

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írnom, a tèma Közúti balesetek.

Nem mindent bírtam összerakni.

Bevezetèsnek a közúti baleset fogalma.

Majd arra gondoltam, írok egy statisztikát (röviden) a közúti balesetekről. hány baleset, súlyosság, kárèrtèk, sèrülès, haláleset stb.Utánna

a közúti balesetek legfőbb okat, majd demográfiai nèzetből, ès vègül pszichologai felől nèzve.

A vège egy összegzèst írnèk.

esetleg valami amit bele lehetne írni, ami fontos lehet a tèmában, illetve a bevezetès kicsit rövidnek èrzèkelem, az 1 fogalom kifejtèse, nem gondolom, hogy jó lenne. Esetleg a felèpítès sorrendje megfelelő lehet e? Az esszè3-8 oldalnak kell lenni.Èn egy kellemes 5 oldalt tervezek....


2021. szept. 22. 11:11
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat,rosz helyre írtam. esetleg ha valaki azt is megírná hogy áttatetni egy másik tèmába a kèrdèst (habár kapcsolódik) de nem az igazi...
2021. szept. 22. 11:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rossz helyre írtad volna. Beadandók, házifeledat kérdéseket szoktak itt feltenni.


A bevezetésbe ne a fogalmat írd, az egy saját, külön bekezdés legyen saját szavaiddal elmagyarázva.


A bekezdésbe a beadandó felépítését írd le, hogy mire fogsz kitérni, mik lesznek a főbb pontjaid az esszé alatt. A bevezetés lényege, nem az, hogy hosszú legyen, hanem, hogy az olvasó tudja, hogy miről fog információt kapni.


Ezután már jöhet a fogalom bekezdés.


A statisztika jó ötlet, csak ne legyen monoton és olyan mintha az ember csak számokat olvasna egymás után. Vagyis ne úgy írd, hogy "x%-ban ez történik, y%-ban az..." szöveget használj. Meg szét tudod témacsoportok szerint húzni a bekezdéseket, hogy ne egy nagy szöveghalmazt lásson a tanár, hanem egy rendezett, átlátható esszét.


Az okok, a demográfia, és a pszichológiai oldal is három, külön-külön bekezdés.


A sorrendet attól függően alakítds ki, hogy az információ lefele áramoljon. Vagyis, pl a statisztikai részbe ne tegyél olyan információt amit mondjuk az demográfiai részben magyarázol el, ha az későbbre kerül, vagyis az olvasó ne az utolsó oldalon kapjon meg egy magyarázatot arra, amit a másodikon olvasott.

2021. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
áttetèk, eredetileg közlekedèsbe tettem
2021. szept. 22. 15:55
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez nagy segítsèg lesz...
2021. szept. 22. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!