Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyáltalán nem értem a fizikát...

Egyáltalán nem értem a fizikát amit veszünk. (?) (Elektromos mező, Columb törvénye)

Figyelt kérdés

Az egyik feladat:

Egymástól 20cm távolságra 4,2*10 minusz nyolcadikon C és -3*10minusz 7 C töltéssel rendelkeznek.

Milyen nagyságú, írányú elekreomos erőt fejtenek ki?

Ez Columb.

Itt = k*Q¹*Q2 / r² de nem értem ezek után, miert tízes hatványakba adják meg és hogy kell kiszámolni?


Elektromos mező:

Q1 -4*10minusz 7 C, Q2 2*10-7C 60 cm távolság, mekkora az elektromos mező nagysága es iránya

a szakasz felezőpontban

Vagy ott ahol Q1 90cm Q2 30cm távolság. Ezt egyáltalán nem értem.



Köszönöm elore is!



2021. szept. 29. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért "tízes hatványban" (amit normálalaknak hívunk) adják meg, mert mocsok pici számok, rendesen kiírva a tizedesvessző után egy csomó nulla után következne az első attól eltérő számjegy. Gondolom matekból volt, hogy hoygan kell ezekkel számolni, ha nem, akkor így rá tudsz ekresni, ha ahhoz nincs kedved, meg így is be tudod verni a számológépbe.

Az elsőnél nincs hozzáfűznivalóm, helyesen felírtad a képletet, abba kell behelyettesÍteni SI mértékegységekben, tehát a 20 centit azt úgy kell beírni a képletbe, hogy 0,2 méter, a k állandó értéke pedig 9*10^9.

A másodiknál annyit kell tenni, hogy a szakasz felezőpontjában, tehát mindkettőtől 30 cm, tehát SI-ben 0,3 méter távolságban kiszámolod, hogy az egeyes töltések mekkora elektromágneses mezőt hoznak létre, aztána kettőt szépen összeadod előjelesen. Mivel az egyik negatív, másik pozitív, mind a kettő mezője azonos irányú lesz közöttük, így simán a két számot össze kell adnod. Az összefüggés, amit használni kell, az az E=Q/(4*(pí)*(epszilonnull)*r^2), ahol epszilon null konstans, értéke pedig ha jól emlékszem kb 9*10^-12.

2021. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!