Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki lehet-e választani az első...

Ki lehet-e választani az első 100 pozitív egész szám közül 51-et úgy, hogy nincs köztük olyan számpár, ahol az egyik többszöröse a másiknak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

50 felett egyik szampar sem többszöröse a masiknak (51-100).ahhoz még hozzá rakod az egyest, mert annak a többszöröse önmaga.

Szóval ha jól értelmeztem a kérdést akkor igen, lehetséges

2021. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

#1

Az 1-nek az összes többi szám többszöröse, nem?!

2021. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Igazad van, azt beneztem. Akkor szerintem nem lehet, de cáfoljon meg valaki akinek frissebb az agya
2021. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Pelenkásfiú ***** válasza:
Én is arra jutottam, hogy nem, de nem tudok kitalálni egy értelmes bizonyítást.. :/
2021. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 krwkco ***** válasza:
74%

Kiválasztod az 51-től 100-ig terjedő számokat. Ez 50 darab és nincs közöttük olyan ami többszöröse a másiknak. Csak még egy ilyen szám kéne. Csak egyetlen egy!

De ha bármelyik 1 és 50 közötti számot választod, a kétszeresét ki kell venni az előbbi halmazból. (És esetleg még további számokat is.) Szóval a megfelelő számok száma sosem növekszik. 50-nél nem lehet több.

2021. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszra élből azt mondaná egy diszkrét matematikai gyakorlatvezető, hogy 0 pont, mert nem mondta senki, hogy az utolsó 50 számot válaszd ki. Még ha logikusnak is tűnik a gondolatmenet, ezzel csak azt bizonyítod, hogy az utolsó 50 számhoz nem választható ötvenegyedik. Előfordulhat, hogy mégis van megoldás más megközelítésből. Valamilyen skatulyaelvvel kellene gondolkozni, de ahhoz a feladatot redukálni kellene előbb.
2021. okt. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Pelenkásfiú ***** válasza:

#6 pont ez volt a problémám nekem is...

Hiába logikus, hogy ha azokkal a számokkal nem működik, akkor máshogy sem, de ezt nem éreztem bizonyításnak.

2021. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 krwkco ***** válasza:

#6 #7

Ha kiválasztod az utolsó 50 számot és hozzá bármelyik másikat, miközben korábban választott számokat eldobsz, akkor BÁRMELYIK kombinációt elő tudod állítani. De sosem lesz 50 számodnál több.

2021. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 krwkco ***** válasza:
Úgy értem, hogy az 50 alatti számok választását akárhányszor végrehajthatod, azokra a számokra, amik szimpatikusak.
2021. okt. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

9-es mondok egy másik példát;


Adott egy egységnyi oldalú szabályos hatszög. Mutasd meg, hogy akárhogyan kiválasztva 7 különböző pontot biztosan lesz két olyan pont, amelyek egységnyi távolságra vannak egymástól.

2021. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!