Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írok fel egy parabolát...

Hogy írok fel egy parabolát mátrixszal?

Figyelt kérdés
y=(x^2)+5 egyenletű parabolát kell elforgatnom +45 fokkal az origo körül. A forgatás mátrixa megvan, de azt nem tudom, hogy hogy kéne a parabolát elforgatni.

2021. okt. 10. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ((x, (x^2)+5)^T)*M, ahol M a forgatási mátrixod
2021. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, fordítva szorozva persze:D
2021. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, amit felírtál, de köszönöm azért. Közben rájöttem egy megoldásra:

Nézem a forgatás mátrix inverzét, és a parabola x helyébe beírom, hogy (x/sqrt(2))+(y/sqrt(2)), y helyébe meg -(x/sqrt(2))+(y/sqrt(2)). És akkor így kijön egy csúnya egyenlete az elforgatott parabolának.

2021. okt. 10. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Hát ugye a pontjaid, amiket akarsz forgatni, azok (x,y)^T, alakúak, ahol y = (x^2)+5. (T a transzponáltat jelenti). Ezeket a pontokat akarod forgatni 45 fokkal, tehát ezeket szorzod a forgatási mátrixoddal(balról). (Ekkor kapsz valami vektort, ami csak x-től függ). Ez lesz a parametrikus egyenlete az elforgatott paraboládnak, ahol x eleme R.
2021. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!