Körpályán keringő elektron sebessége hogyan változik, ha a körpálya sugarát a negyedére csökkentem?

2021. okt. 12. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet arra gondol a feladat, hogy a két esetben a centripetális erő megegyezik. És akkor


F=m*v^2/r=m*u^2/(r/4)

v^2=u^2*4

v/2=u


V=kezdeti sebesség

u=a másik sebesség

2021. okt. 12. 15:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, több infó kell. Az is jó lehet amit az első ír, de az is lehet hogy nem változik a sebesség, ha a centripetális erő változtatásával (pl. az elektront körpályán tartó térerősség növelésével) változtatjuk meg a körpálya sugarát.
2021. okt. 12. 16:54