Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Heloka szeretnék segítséget...

Heloka szeretnék segítséget kérni a válaszok a magejegyzésnel segítetek?

Figyelt kérdés

Olvasd el a szinesztézia tartalmazó idézeteket. Írd le milyen érzék területeket kapcsolnak össze a következő kifejezések.


A) " Az éjjel hazafelé mentem, éreztem bársony nesz inog"

B) "Egy kirakatban lila dalra kelt egy nyakkendő"

C) "A fények földi hang még nem felelt csak a színek Víg pacsirta zengtek"

D) "Számban nevednek jó íze van"



#házi feladat #nyelvtan #Színesztézia #Köszi előre is <3
2021. okt. 12. 17:20
 1/4 A kérdező kommentje:

a kérdések

...

2021. okt. 12. 17:21
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Magyarán az a kérdés, hogy a látás, hallás, szaglás, tapintás, ízlelés közül melyik jelenik meg az idézetben;


A) éjjel=látás, bársony=tapintás, nesz=hallás


A többit ugyanígy.

2021. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy a szinesztézia milyen érzékekkel kapcsolatos.


A) "éreztem bársony nesz inog" (ez maga a szinesztézia).

Mit fejez ki ezzel a költő? Azt, hogy olyan kicsi, alig hallható volt a környezet által kibocsátott HANG, vagy zaj mértéke, mint amikor a bársony anyagot megsimítjuk, és érezzük, milyen sima. Az, hogy éjjel volt-e, vagy nappal, teljesen mindegy. Tehát ez a hallással és tapintással kapcsolatos szinesztézia.


B) "dalra kelt egy lila nyakkendő". Vidámságot sugároz, és a költő szinte hallani véli, hogy a nyakkendő énekel. Látással és hallással kapcsolatos szinesztézia.


A C)-t és a D)-t már ezek szerint próbáld meg önmagad, hidd el menni fog.

2021. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. okt. 13. 14:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!