Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik volt az a magyar költő...

Melyik volt az a magyar költő akit az 1950-es években megkínoztak ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom kapásból, ettől még lehetséges. Van ugye az 56 előtti meg utáni korszak. A Rákosi-diktatúrában voltak kínzások, verések, gyilkosságok, az biztos, de hogy neves költőt kínoztak volna, azt nem hiszem... A forradalom után volt a megtorlás, és ültek börtönökben értelmiségiek is, köztük írók, költők (Eörsi István, Göncz Árpád stb.), de testi kínzásokról nem szól a fáma.
2021. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Faludy György
2021. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3: A Recski kényszermunkatáborban volt, de az szigorú értelemben véve nem kínzás.
2021. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Faludy György. Recsk előtt megjárta már a kistarcsai internálótábort is, azelőtt pedig az Andrássy út 60-ban vallatták. Bővebben a Pokolbéli víg napjaim című visszaemlékezéseiben olvashatsz róla, onnan van ez az idézet is:

"– Úgy? Nem igaz? – üvöltötte, és nekem esett a gumibottal. Közben még egy ávós tiszt lépett a szobámba, aki szintén ütni-verni kezdett. Végül elmentek ebédelni, engem pedig ismét kiállítottak a folyosóra. Úgy össze voltam verve, hogy alig tudtam a lábamon maradni, míg orromból-fülemből csepegett a vér, de legalább maradt időm gondolkodni, mit feleljek, ha visszatér."

A könyvet itt találod:

[link]

2021. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!