Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ember tragédiája nagyon...

Az ember tragédiája nagyon unalmas mű? A gyereknek kötelező olvasmány lesz és arra gondoltam megnézzük színházban.

Figyelt kérdés

2021. okt. 14. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi rajzfilmként néztük 8.-ban, lekötött minket, bár kicsit meg is lepett, ugye nem szokványos rajzfilm volt. Aztán tizedikben volt talán kötelező, olvasni is érdekes volt. Én sose szerettem annyira a színházat, nem értettem, mit motyogtak, vagy kiabáltak a színészek, de lejet, hogy ez attól még jó darab.
2021. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézzétek meg előtte a darab leírását, mi pár éve a Hamletre mentünk el és egy modern feldolgozást láttunk, nem tudtuk hogy az lesz. Jó volt, nekünk felnőtteknek szórakoztató, de egy olyan gyereknek akinek épp a kötelező olvasmány, nem biztos, hogy pont egy ilyenre van szüksége.
2021. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem unalmas, de sok dolgot nem fognak érteni belőle.
2021. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább olvasd el a gyerekkel együtt és beszéljétek meg a történetet. A színdarabok (meg filmek, rajzfilmek) általában eléggé eltérnek az eredetitől, ha annak alapján felel a gyerek vagy ír beadandót, akkor nagyon nem az lesz belőle, ami kellene.

De egyébként nem unalmas, csak a szövegezése elég régies.

2021. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a Kolibri színházban lesz, kifejezetten a fiatal korosztálynak szól. Természetesen el fogja olvasni a gyerek a művet. Én is tudom, hogy egy film vagy színdarab nem mindig pont ugyanaz mint az eredeti mű.
2021. okt. 14. 10:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jónak tartom, ha megnézitek szinházban, hiszen az általános műveltség része ez a darab.

Viszont: NE az elolvasás HELYETT nézzétek meg, előbb olvassátok el, hogy egyértelmű legyen, hogy mi játszódik a színpadon!

A szinpadra állított és ott előadott darab nagyban tükrözi a rendező elképzelését, beállítottságát, tehát csak többé-kevésbé azonos az íróéval.

.

Javaslom, olvassátok el, ahogy Madách megírta, aztán, ha látványosságot akartok, nézzétek meg színházban!

2021. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, te nem jártál középiskolába?
2021. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az Antigonén átverekedtem magam, mert rövid volt, de azon kívül én utáltam bármi nemű kötelezőt olvasni, mást meg megnéztünk színházban (Képzelt beteg, Tóték) de az Ember tragédiája az a mű, amit egyenesen imádtam!


Igaz, velünk nem olvasatták végig, csak részleteket, de azok mind tetszettek.



Szerintem is érdemes akár szakaszonként együtt olvasni, hogyha valami nagyon zavaros a szövegezés miatt, az ne vegye el a kedvét és meg is értse miről van szó. Mert nyilván minden úgy élvezetes, ha értjük is :)

Ez a Candide-ra nem vonatkozik, az akkor is élvezetes, ha a felét érted.


Én mindenképp egy olvasás+színház kombót ajánlanék.



És most meg is jött hozzá a kedvem.

2021. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!