Hogy kell ezt a matematika feladatot megoldani?


Számolj fejben! Írd le zárójelek használatával hogyan gondolkodtál

25x63x4

67x24+33x24

48x26:24:13x22


2021. okt. 15. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

25*4=100, 100*63=6300

24*(67+33)=24*100=2400


A harmadikat érdemes törtalakban felírni;


(48*26)/24 : 13 * 22


24-gyel tudsz egyszerűsíteni: 2*26:13*22


Újra törtként írod fel: (2*26)/13 * 22


Itt is egyszerűsítünk, most 13-mal: 2*2*22=88

2021. okt. 15. 21:01
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

#1

Ha fejben kell számolni, akkor hogy írod fel törtként? :)


A harmadik az annyi, hogy fejben elosztod a 48-at 24-gyel, valamint a 26-ot 13-mal. Mindkettő 2, ezért 2*2*22 az eredmény.

2021. okt. 15. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez hányadikas feladat?
2021. okt. 15. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként az első jól kezdte el, de a felírásoknál már megszegte a szabályt, hogy fejben kell gondolkodni. :)


Én a második így számolnám fejben:

67x24+33x24


67*2 az 134, tehát 67*20 az 1340. Még marad 67*4=268 (feltételezem ez már nem okoz problémát fejben), ezt hozzá kell adni az 1340-hez: 1340+268=1608.


A 33*24-et ugyanígy, majd a két részeredményt összeadom.


Ha nem megy fejben valamelyik része, akkor még lehet kisebb számokra bontani.

2021. okt. 15. 21:34
 5/6 A kérdező kommentje:

köszii

kilencedikes

2021. okt. 15. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha fejben kell számolni, akkor hogy írod fel törtként? :)"


Miért, te az osztást nem tudod fejben elképzelni törtként? De nem is kell átírni törtbe, azt csak a jobb átláthatóság miatt írtam. Én speciel meg tudtam volna oldani anélkül is.


"Egyébként az első jól kezdte el, de a felírásoknál már megszegte a szabályt, hogy fejben kell gondolkodni. :)"


Fejben is lehet úgy gondolkodni, hogy felcseréled a szorzótényezőket, vagy észreveszed az a*b+a*c=a*(b+c) azonosságot... De persze akárhogyan lehet fejben számolni, nincs egy kőbe vésett szabálya.

2021. okt. 15. 21:50