Szeretnék segítséget kérni egy egyszerű val. szám házijának ellenőrzésében?


Sziasztok!

Az a feladat, hogy mekkora annak a valószínűsége, hogy két dobókockát egyszerre feldobva a dobott számok összege legalább 11 lesz.

Én úgy csináltam, hogy:

Kedvező eset az, ha az egyik kockával dobok egy 6-t, ekkor a másik kockával dobhatok 5-t, és 6-t is.

Ez két eset (egyik:6-5, másik 6-6)

De dobhatok az elsővel 5-t, ekkor a másikkal csak 6-t dobhatok, ez egy eset.

A valószínűség ezért 2/6 (szorozva) 1/6 =2/36 (amely kerekítve 5,5 %)

Köszönöm előre is a válaszotokat

Illetve ha nem jó a feladatom, akkor szerintetek 4 pontból erre kapok részponto(ka)t, ha igen kb mennyit?



2021. okt. 19. 13:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Igazából abba nem vagyok biztos, hogy 2/36, vagy 3/36 lesz a jó.

Sajnos mindkettőben találok valami logikát :D

2021. okt. 19. 13:47
 2/4 A kérdező kommentje:
3/36-od, rájöttem.
2021. okt. 19. 13:50
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Kedvező eset 3 van (56 65 66) a 36 féléből.

3/36


Vagy:

Ha ötöst dobtál (1/6), akkor a másikkal muszáj hatost dobnod (1/6) = 1/36.

Ha hatost dobtál (1/6), akkor a másikkal dobhatsz 5-öst vagy 6-ost (2/6) = 2/36.

Összeadva: 3/36.

2021. okt. 19. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a feladat volt tegnap a matekérettségin a 12. feladat.
2021. okt. 20. 16:19