Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell kiszámítani az...

Hogy kell kiszámítani az elmozdulást?

Figyelt kérdés
Fizikábol azt a feladatot kaptuk, hogy lekell mérni három különböző útvonalon hogy mennyi idő alatt jutunk el a boltba. Aztán meg kell adni az átlagsebességet stb.. egyedül az elmuzdulás okoz nekem gondot:(

2021. okt. 24. 15:28
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
0%
Google Mapsen nézd meg az egyes útvonalak hosszát!
2021. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elmozdulás gyakorlatilag nem más, mint a kezdőpont és a végpont távolsága „légvonalban”. Tehát összekötöd a két pontot egy szakasszal, és leméred a szakasz hosszát.


Mert ugye A-ból B-be végtelen sok módon el lehet jutni, de ezek közül a legrövidebb az egyenes.

2021. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

De ha légvonalban méri, akkor hogy fog átlagsebességet számolni?

Vagy ezt csak külön kell megadnod a 3 úttól függetlenül, kérdező?

2021. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor is tud átlagsebességet számolni, akkor csak elosztja az elmozdulás hosszát az eltelt idővel. Ezzel azt tudja meg, ugye, hogy mennyi időt tett volna meg időegység alatt, hogyha azon az úton megy és pont akkor ér oda a boltba, mint egy másik útvonalon keresztül.
2021. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 es mit kössek össze mivel és hogyan!????

Igen, az átlagsebességet külön külön kell megadnom.

(aki nem értené: a tanár úr mindig megadta az elmuzdulás értékét, most meg nem tudom mit kezdjek, mert nem tanította, hogy hogyan is kell:()

2021. okt. 25. 08:35
 6/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Én azért nem értem a feladatot, mert ahogy a #2-es mondta, elmozdulás alatt nem a megtett utat szokták érteni, hanem a kezdőpont és a végpont távolságát, ha összekötnéd egy egyenessel.

Viszont akkor nem lenne értelme a három különböző útvonalnak.


Minden esetre nyisd meg a Google Maps-t:

[link]


Keresd meg rajta azt a helyet, ahonnan elindultál.

Kattints pontosan oda jobb gombbal és lesz egy olyan lehetőség, hogy "Measure distance".. magyarul talán távolságmérés.

Ekkor megjelenik ott egy pont.

Ezután bal gombbal kattints rá a boltra (közben nyugodtan elmozdíthatod a térképet vagy nagyíthatsz is), így összeköti a kettőt és a második pont mellett írja a távolságot.

Ez lesz az elmozdulásod.


A három különböző útvonalon megtett utat is lemérheted így.

(Előtte jobb gomb és kitörlöd a korábbi távolságmérést.)

Viszont egyesével kell bejelölnöd minden egyenes útszakaszt és a végén ugyanúgy megkapod a teljes távolságot.

Vagy egyszerűen használod az útvonaltervezőt és ahol nem arra megy, amerre szeretnéd, ott egyszerűen bal gombbal áthúzod a másik utcára.


A három átlagsebességet ki tudod számolni ezekből és a lemért időkből.

Valószínűleg nem lesz nagy eltérés ha csak nem álltál piros lámpánál sokat. :D

Utána esetleg az egyik átlagsebesség és az elmozdulás segítségével kiszámolhatod, hogy mennyi ideig tartott volna az út, ha légvonalban mész. :)

Ennél jobb ötletem nincs így, hogy nem látom a feladat pontos kiírását.

2021. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Most látom, hogy #gimnázium.

Azt hittem, 7.-es vagy...

2021. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!