Valakinek van esetleg az alábbi címek közül egy kész esszéje?

Figyelt kérdés

Őszi szünetben magyar tanárom feladta feladatnak, hogy írjunk egy 2 oldalas esszét, pedig még nem is beszéltünk nagyon a témákról, ezért ez nekem elég nehezen megy. Kéne egy kis inspiráció, ezért óriási segítség lenne, ha valaki el tudná küldeni esetleg, hogy ő mit írt.


A témák:


1. Antigoné, a megalkuvásra képtelen hős - avagy az Antigoné mint politikai tragédia

2. Elemezd az Antigoné c. dráma konfliktusát és szerkezetét!

3. Az önismeret drámája: az analitikus dráma sajátosságai Szophoklész: Oidipusz király c. drámájában

4. Vizsgáld meg, milyen magatartásokat, jellemeket állít szembe egymással Szophoklész Antigoné című drámájában!

5. Oidipusz király - az identitáskeresés, az önmegismerés drámája



2021. okt. 25. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Milyen utasításokat adott még a tanár? Melyik drámát olvastad el a kettő közül? Válassz. Olvass hozzá a tankönyvben, vagy az interneten.

Az esszé 3 részből álljon (bevezetés-tárgyalás-befejezés), mind külön bekezdés, a tárgyalás legyen a leghosszabb, az a fő része.

2021. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Antigoné a kedvencem. A legszebb dráma amit olvastam. Én is erről írtam 2 éve esszét. Érdemes elolvasni.
2021. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

"magyar tanárom feladta"

Helyesírási feladatokat nem adott?


Én is szerettem az Antigonét. Olvasd el! Nem is hosszú.

2021. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

"Kéne egy kis inspiráció"


Lefordítom: lusta vagyok és inkább plagizálnék, de ugye ez sz@rul hangzik, szóval mégse írhatom ki ide, így az idézett szöveget próbálom megetetni a többiekkel, (nem is) kicsit hülyének nézve őket, hátha beveszik.


Nem, nem vesszük be. Magadból kiindulva lehet, hogy elvárod, hogy bedőljön bárki is egy ilyen átlátszó próbálkozásnak, de van egy rossz hírem: nem fog összejönni.


Tessék tisztességesen elvégezni a munkádat, akkor is, ha ez nem divat, hidd el, hosszabb, de már rövidebb távon is, te leszel több általa.

2021. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja, igen, hajrá, lehet lepontozni!
2021. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!