Egy autó 100km/h val halad. Hany kilométert tesz meg 45 perc alatt?

2021. okt. 27. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Ennek kiszámítása tényleg nehézséget okoz?
2021. okt. 27. 18:53
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:

Kétféle módon is kiszámolhatod: eloszod a százat hatvannal és megszorzod negyvenöttel. A másik módszer, hogy a százat megszorzod nulla egész hetvenöt századdal (háromnegyed).


100÷60= 1,666

1,66666667•45= 75,0000002

100•0,75=75

2021. okt. 27. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Akár fejből is: keress 60-nal és 45-tel is könnyen kereken osztható számot:

15 perc (60perc/4 tehát akkor 100/4 is) alatt 25km-tesz meg, akkor 45 perc alatt 3x ennyit.

2021. okt. 27. 19:07
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

A km/h (kilométer per óra) mértékegység azt jelenti, hogy ennyi kilométert tesz meg egy óra alatt.

Tehát jelen esetben 100 km-t halad óránként.

Mivel tudod, hogy a 45 perc 3/4 óra, elég 4-gyel osztani és 3-mal szorozni (vagy tudod az eredményt ránézésre).


Egyébként egyenlettel:

v = s / t

Ebből:

s = v * t

s = 100 km/h * 3/4h

2021. okt. 27. 19:09