Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A II. világháborúnak mik a...

A II. világháborúnak mik a jellemzői?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen tételem, és egyszerűen nem tudom, hogy mit kéne ide írjak. Nem feltétlen az egész tétel érdekel (persze örülnék annak is, ha valakinek meglenne), inkább a kulcsszakak, kifejezések...érdekelnének, esetleg nagyvonalakba összefoglalva.
2021. okt. 28. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanezt a tanárod nem tudja elmondani?


Nagy vonalakban azt kell tudni, hogy mikor volt, meddig tartott, hol volt, kik voltak a nagyobb ellenfelek (Antant-Tengelyhatalmak, azokon belül ki kinek volt a szövetségese), mik voltak a háború kirobbanásának előzményei és okai, a háború következményei, ennyi már bőven kiteszi a szóbeli idejét. Emelt szinten ennél többet és részletesebben várnak el, gondolom nem emeltezni akarsz.

2021. okt. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Hát- 39 és 45 között történt.

Úgy kezdődött hogy Hitler megtámadta a Lengyeleket. Varsót asszem 48 óra alatt elfoglalták.

Ugye 2 frakció volt. Elfelejtettem a nevüket.

Anglia-Franciaország-USA-Oroszország Szövetségesek?

És Németország-Olaszország-Japán-Ausztria-Magyarország stb Tengelyhatalom talán.

Amerika elsőként akkor lépett be a háborúba amikor Japán megtámadta Peral Harbort (Egy katonai bázis Hawaiinál), 1941-ben.

Ezért mondják hogy volt egy nyugati és egy keleti front.

Nyugati színtér Európa, Keleti a csendes óceáni térség

(A the Pacific sorozat pl jól elmagyaráz pár dolgot, A hősalakulat mag a nyugati szintéren Normandia, Franciaország stb részen)

Az Amerikai katonaság Európában 1944-ben csatlakoztak be. Ott is talán Anglia miatt.

Amíg a nácik zsidókat meg cigányokat írtottak addig az Amcsik a Manhattan terven dolgoztak(atombomba), az Angol hírszerzés meg az Enigma kódólt üzeneteinek feltörésén.

Ja még Afrikában is volt valami Rommellel

2021. okt. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Törikönyvet kinyitottad már?
2021. okt. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye 2 frakció volt. Elfelejtettem a nevüket."

Frakciók a parlamentben vannak, ugyanis a szó jelentése parlamenti képviselőcsoport. Tudom hogy az angol megfelelőjét (faction) használják ilyen kontextusban is, de a magyarban nem.

2021. okt. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Nagymèrtèkű technikai fejlődès.
2021. okt. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, kinyitottam már. Az előzményeket, hatásokat már ki is dolgoztam, de 3. szempontnak ott volt, hogy jellemzői. Nem értettem, hogy pontosan mit tesz ez, pl. kellenek e az események részletesen, vagy sem? NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ANNAK, AKI SEGÍTETT <3
2021. okt. 28. 07:44
 7/9 A kérdező kommentje:
És egyébként jól mondtad, Szövetségesek és Tengelyhatalmak voltak.
2021. okt. 28. 07:46
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Kérdezd meg a tanárod.
2021. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, semmi édemleges választ nem kaptam. Ezért is kérdeztem meg itt is, hogy hátha valaki tud segíteni.
2021. okt. 28. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!