Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írott nagybetűknél a D betűt...

Írott nagybetűknél a D betűt hogy kell szabályosan írni?

Figyelt kérdés

[link]



1. Úgy, mint ebbena videóban:

https://www.youtube.com/watch?v=zmms3T2wLfg

tehát a bal felső szár a végén kerül oda


2. A bal felső szárral kell kezdeni, mint amikor az I betűt írjuk.



Melyik a szabályos?


(nem igazán a kurzív betűkre gondolok most, de a normál írott nagybetűkről nem találok videót)


2021. okt. 28. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk annak idején az első, a videóban látható módszert tanították meg.
2021. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy tanultuk ahogy az 1-es írja.
2021. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a videóban is van. A másik módszert el sem tudom képzelni
2021. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó.

Én úgy tanultam, mint a videóban, a gyerekemnek azt tanítják, ami a "nagy i"-vel kezd.

A lényeg a következetesség. Ha utóbbi a módszer, akkor a D-n kívül ilyen legyen a B, a P és az R is.

2021. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előző válaszolókhoz, mi is így, a videó szerint tanultuk a D-t és a d-t is. Megpróbáltam fordított irányba leírni, nekem nehezebben megy úgy, elsőre nem is sikerült. Persze, lehet, hogy, ha annak idején a fordított irányt szoktuk volna meg, akkor ez a videóban levő lenne furcsa.
2021. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az irány nem fordított, csak a kis ferde vonallal kezded, mint a nagy I-t, és amikor befejezed, nem húzod túl a függőleges száron az ívet (hiszen ott van, azzal kezdted), hanem csak az álló függőlegesig.

Működik ez a többivel is. B, P, R. Kis ferde egyenessel kezded és aztán az ívet nem az álló egyenes bal oldaláról indítod (mert az megvan), hanem pontosan a tetejétől, kvázi folytatva a már ott lévő kis ferde vonalat.


Remélem, érthető.

2021. okt. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, így érthetö. De szerintem így sokkal bonyolultabb meg nehezebb szépen összehozni.
2021. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked nehezebb szépen összehozni.

Nekem is nehezebb. Mert nem így tanultam és egyszerűen nem áll kézre.


Jelenleg a módszertanban annyit kérnek (de még csak elő sem írják), hogy egységes legyen az írásmód. Ha valaki úgy tanulta, hogy a kis ferde után mindjárt húzza lefelé az álló egyenest, annak az a könnyebb és kézreállóbb.

Én konkrétan sikítófrászt kapok, amikor látom a gyerekemet írni.

2021. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!