Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 5g citromsav 1 liter vízben...

5g citromsav 1 liter vízben oldva az hány százalékos oldat?

Figyelt kérdés

Jól sejtem, hogy 5%-os?


De milyen töménységű oldattal célszerű az elektromos vízmelegítőket vízkőmentesítésíteni? (Szuvidáló, kávéfőzők, tojásfőző stb).

Delonghi kávéfőzőhöz lehet venni baromi drágán, de szerintem az is csak egy sima citromsavas oldat lehet, viszont nem írnak semmilyen eszköznél pontos értéket. A háztartási boltban kapható citromsavas vízkőoldó hány százalékos lehet?



2021. nov. 3. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
0,5
2021. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ez a töménység megfelel az elektromos vízforralók, vízmelegítők vízkőmentesítésére?

2021. nov. 3. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem harmatgyenge. Bár lehet akkor jó, ha mindig ezt a löttyöt használod nem csak a tisztításhoz. Szerintem a 0,5% olyan híg, hogy koncentrálni kéne az embernek, hogy észrevegye, van a vízben egy kis citromlé. Van aki a 10%-os ecetre esküszik, bár utána jópárszor öblíteni kell a szaga miatt. De ismertem olyat is aki simán belerakta a vízkőoldót. Az alumínium részeknek tutira nem tett jót, de a vízkövet szétbombázta.
2021. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagy ész volt aki ide rakta át a kérdésemet...


És hogyan lehetne megmérni a "speciális" gyári, azaz a bekevert citromsavas vízkőoldók töménységét?

2021. nov. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!