Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért van arra szükség, hogy...

Miért van arra szükség, hogy depressziós műveket tanítanak az általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

Az egyik ilyen hitvány regény amit olvastam, az a Kincskereső kisködmön, ami jó, hogy kimaradt a gyerekkomból. Végtelenül szomorú, szívafacsaró történet, ami alkalmas lehet arra, hogy egy gyerek kedvét elvegye az olvasástól, és rossz érzéseket keltsen benne. Olvasok egy összefoglalót az érettségi tételekről, és most szereztem tudomást a Pacsirta című regényről, aminek már az elemzése is rémes volt. Csak úgy árad belőle a depressziós hangulat.


Ilyen semmirevaló, aljas regényeket tolnak elém, ráadásul beviszik az érettségibe is. Nem, semmiképpen sem tudom értékelni. Hiába van több mint 100 elolvasott könyv, a hátam mögött, akkor sem megy. Nem értem, miért nem lehetne inkább a Harry Pottert megtenni érettségi tételnek. Az is egy tragikus sorsú gyerekről szól, de ő legalább halad az életben, harcol az igazságért, a barátaiért, a nehézségeket legyőzi. Nem veszi el az ember kedvét az élettől.


2021. nov. 5. 14:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*tanítsanak
2021. nov. 5. 14:20
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Végülis ja. Meg a Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig. Legyél rendes, hűséges, becsületes, jutalmul jól megszívhatod.
2021. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértünk sokan. Kis keserédes szórakozás a témában: [link]
2021. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Az egész magyarságot átlengi egyfajta depresszív világszemlélet, mondhatni ebben vagyunk az egyik legjobbak. A pálinka készítés után persze :D


Számomra ezek csak arra voltak jók, hogy mélyebb önismeretet és önreflekciót szerezzek. Például, ha meghalt valaki tudnék-e Xy karakter viselkedésével azonosulni? Mit vált ki belőlem ez meg az?


Ezekhez "fel kell nőni" (és ez nem sértés) illetve át kell tudni érezni. Hiszen a legtöbb esetben mégcsak nem is a 21. világ felfogása mutatkozik meg a művekben, hanem egy sokkal visszafogottabb mégis "állatiasabb" rend uralkodik.

2021. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Az irodalom arra van, hogy ábrázolja az élet történéseit. Nem mindent kell személyesen átélni, de az irodalmi művekből meg ehet ismerni azokat az érzéseket is, amiket személyes életünkben nem élnénk át. Ezen túlmenően azonban ábrázolja a felemás, kettős élethelyzeteket, amelyek jellemzők a valós életre. éppen ilyen a Pacsirta is.
2021. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
A felsorolt művek irodalmilag értékes, megtörtént eseteket feldolgozó írások. A szereplőkkel azonosulni lehet. A Harry Potter viszont cak hatásosan megírt ponyva regény, a cselekmény az életben nem történhet meg.
2021. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez ilyen korkép rövid o-val hogy a kort jellemzi, bepillantást nyerhetnek, hgoy hogyan éltek akkor, régen az emberek. igen, az is bepillantást nyer, akit nemérdekel annyira. :) nemtom pl nem gépekkel termeltek, hanem emberek kapáltak-kaszáltak, vagy nemtom, lehet az most is van; meg hogy milyen ilyen nemesi erények voltak, vagy mittudomén,lehet, hogy tanulságos. meg pl érdekes lehet megnézni az akkori kor nyelvezetét, és még mindig érthető,d e pl lehet ilyen nagyon régies, népies a szóhasználata, pl gazdagodhat is a szókincse az embereknek. megnézik az emberek egy könyvben akár, hogy milyen amikor fenékig telfel minden valakinek, ha van ilyen, megnézik, amikor nem, fejlődhet a képzeletük, fantáziájuk is akár, mittudomén tehát tényleg. szal pl így lehet,hgoy könnyebben találnak ki ők is történeteket. stb. vagy pl az adott kor hangulata,s zellemisége, milyen volt egy család, stb.
2021. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alain Delon ***** válasza:
30%
Szerintem akik kitalálják ezeket az tananyagokat, valami nagyon komoly embernek képzelik magukat és ezt akarják ráerőltetni mindenkire.
2021. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem az a baj, hogy ilyenek vannak, hanem hogy nincs más...
2021. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
igy lélektanilag, meg hogy az ember belső fejlődése, az érzelmek szép -és érttető kifejezése akár, szal hogy úgy pl át is érzi a gyerek, aki mégcsak nem is annyira érzelmes, hogy milyen amikor ilyen nagy érzelmeket megél, átél a szereplő, meg még pl lehet egyszer fent-egyszer lent érzések, vagy pl hogy ha valaminek---nemtom mi az- a vége jó, akkor látja a gyerek, hogy minden jóra fordult a viszontagságok után, mint pl egy magyar népmese is, a hős elnyerte méltó jutalmát, meg mittomén. 7. vagyok nekem még ezek jutottak eszembe
2021. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!