Matek házi? help pls jegyre megy


Halász Pál kifogott 13 halat, lemérte a hosszukat centiméterben és lejegyezte:

35, 32, 13, 20, 22, 50, 40, 35, 35, 15, 20, 30, 27.

a) Határozd meg az adatok átlagát, terjedelmét (a legnagyobb és a legkisebb

adat különbségét), a nagyság szerint rendezett adatok közül a középső adatot, végül a leggyakoribb adatot!

b) Hogyan jellemeznéd az adatok szóródását?



2021. nov. 8. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

a. átlag : 28,769 (összeadod az összeset és elosztod 13 -al), legnagyobb-legkisebb = 50-13 = 37 , középső adat 30, leggyakoribb a 35.

b. nem tudom mit ért ezen a kérdező. max annyit lehet tudni,hogy az átlagtól felfelé tér el a szóródás. Több szám van ami nagyobb az átlagtól,mint ami kisebb.

2021. nov. 8. 22:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kedvességed határtalan!
2021. nov. 8. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
nincs mit, remélem azért a b részre valaki okosabb még ír valamit. Ott sajna nem értem mi lehet a kérdés.
2021. nov. 8. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp. Lehet a szórásra irányul a kérdés, azt a szórás képlettel ki lehet számolni.
2021. nov. 8. 22:50