Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lehet egy dolgozaton belül...

Lehet egy dolgozaton belül túl sok hivatkozást tenni?

Figyelt kérdés
Pl. ha minden bekezdéshez tartozik egy hivatkozás (nem szó szerinti idézet mellett, hanem a hivatkozott mű tartalmát átfogalmaztam), az sok lehet?

2021. nov. 14. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Erre a kérdésre viszonylag nehéz választ adni anélkül, hogy ismernénk a "dolgozat" formai és tartalmi követelményeit.
2021. nov. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szakdolgozatban, diplomamunkában nem lehet. Bár, ha minden máshonnan van, akkor felvetődik a kérdés, hogy mi benne az önálló munkád? Például az összegyűjtött anyagok alkalmazása.
2021. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a szakdolgozatomhoz érkezett olyan kritika, hogy kicsit sok benne a hivatkozás, megtöri az olvasás menetét. De valóban sok volt, bekezdésen belül is több sok helyen. (Szakirodalmi áttekintő volt, tehát tényleg kb mások munkájának összeollózása.) Bekezdésenként egy az szerintem nem sok.
2021. nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!