Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az egyik sportágról szóló...

Az egyik sportágról szóló angol szövegben kimaradtak a betűk. Mi lesz az a két szó amit ki kell írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ezt az Angol házit kaptuk, amiben egy kicsit elakadtam.

Az eggyik sportágról sóló szövegből néhány beű kimaradt, írd be őket a megfelelő helyre! Húzd ki a beírt betűket a betűhalmazba. HA jól oldottad meg a feladatot, 9 betű maradt, amiből egy sporttal kapcsolatos doldot (2 szó) lehet kirakni. Írd le a helyes magyar jelentésével eggyütt! Írd be a sport nevét is a sövege elejére.


.....................is a lo_ _ _ distance race where an athlate must r_ _ 42,195 meters.

It was named after a battle bet_ _ _ _ the Greeks and the Persians in 490 B.C.

The Greeks won and they s_ _ _ s messenger, Pheidippides back to Athens to tell everyone the g_ _ _ news.

He ran about 25 miles and arrived at the city gates very t_ _ _.

He shouted, Rejoice, we conquer! and t_ _ _ he died.


A betük: ADDDDEEEEEEGGHILLMNNNNNOOOORTUW


The word: ................-.............



2021. nov. 14. 15:42
 1/6 A kérdező kommentje:
!!!!!!******........... is a l_ _ _
2021. nov. 14. 15:43
 2/6 chtt ***** válasza:
100%
No, és mennyi van meg belőle? Mert gondolom, a _hosszú_ adja magát (el is kezdted beírni), a _futás_ is, a 42 km eleve gyanús, hogy melyik versenyszám, és máris kiesett egy csomó betű. _Küldtek_ "a messenger", _nagyszerű- hírt, és _aztán_ meg is halt. Miben tudunk segíteni?
2021. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
85%
Bocs, nem nagyszerű, csak "jó" hír, és kimaradt a fáradt (meg persze a között vége:)
2021. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

loNG, rUN, betWEEN, sENT, gOOD, tIRED, tHEN


ez csak 21 betű volt, 10 maradt.

ADDEGLLMOO


good medal

Szerintem egy L-lel többet írtál.

t_ _ _ itt is eggyel kevesebb helyet tettél.

2021. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
ja és marathon a legeleje
2021. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
100%

Én meg hülye, tanultam annak idején, ahelyett, hogy mással írattam volna meg a lecót. :)

Amúgy kilenc betű marad, mert ha elolvasod az egyes hsz-t, kedves #4-5., javította magát a kérdező, és nem 'jó', hanem nagy eséllyel aranyérem lesz a megfejtés.

2021. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!