(X^3+6X^2+8X)(8-2x-x^2)(6x^2-36X+48) hogy néz ki leegyszerűsítve?


Az első zárójelben kiemelek X-et addig megvagyok

X(X^2+6x+8) és ezt hogy egyszerűsítem tovább? illetve a másik 2 zárójelet?


2021. nov. 17. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

(x^3+6x^2+8x) = x(x^2+6x+8) = x(x+4)(x+2)

(8-2x-x^2) = -(x^2+2x-8) = -(x+4)(x-2)

(6x^2-36x+48) = 6(x^2-6x+8) = 6(x-2)(x-4)


Innen megy?

2021. nov. 17. 17:59
 2/2 anonim ***** válasza:
34%

A feladatot fogalmazd meg rendesen! Egyszerűsíteni törtet lehet, tt nem az szerepel.

A feladat lehet további szorzattá alakítás, vagy a zárójelek felbontása.

2021. nov. 17. 18:02