ABCD trapézban AB II CD, E, M e (AD) és F, N e(BC) úgy hogy AE=EM=MD és BF=FN=NC. Számítsd ki az MN és EF szakaszok hosszát ha: a.) AB=15cm és CD=3cm b.)AB=a és CD=b MN és EF=?


2021. nov. 20. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennek inkább a "gagyi házi feladatok" kategóriában lenne a helye. Egyébként úgy a legkönnyebb, ha lerajzolod és látod, hogy E, M, F, N harmadolópontjai a trapéz két szárának. A 3 és 15 cm közötti különbség harmadát add hozzá a 3-hoz (NM hossza), aztán még egyszer add hozzá (EF hossza). b) részben 3 helyére beírod, hogy "b", 15 helyére meg "a" és mehet ugyanez.
2021. nov. 20. 20:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen R az AB azon pontja, melyre CR||AD, a CR és MN metszéspontja T, és a CR és EF metszéspontja V!


A hasonlóság miatt TN=(a-b)/3, VF=(2a-2b)/3.


MN=MT+TN


EF=EV+VF


...

2021. nov. 21. 08:32
 3/3 anonim ***** válasza:
MT=EV=b (paralelogramma)
2021. nov. 21. 09:52