Harmonikus rezgőmozgás, test mozgási energiája?


Az alábbi grafikonon egy 1,7kg tömegű, harmonikus rezgőmozgást végző test kitérése látható az idő függvényében.


[link]


Mekkora a test mozgási energiája 0,2s időpillanatban?



2021. nov. 23. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Derivalod a kiterest, kapod a sebesség függvény. Behelyettesited az időt, kapod a pillanatnyi sebeseget. Ezzel számolós az energiát.
2021. nov. 23. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
egy tized dzsúl?
2021. nov. 23. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

ha nem rontottam el:


12sin(0*x + p) = 4

p = arcsin(1/3) = 0.3398


sin(a*0.35 + 0.3398) = 0

a*0.35 + 0.3398 = pi

a = 8


d/dx (12sin(8x+0.3398)) =

= 96cos(8x+0.3398)

x=0.2 esetén ez -34.63 cm/s


.5*1.7*0.3463^2 = .1019 J

2021. nov. 23. 13:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. nov. 23. 14:19