Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a gyászbeszéd műfaj...

Mik a gyászbeszéd műfaj jellemzői?

Figyelt kérdés

Irodalomból azt kaptuk házi feladatnak, hogy írjunk egy gyászbeszédet Rákócziról Mikes Kelemen 112. levele alapján.

A feladat egészen pontosan így hangzik: Írjatok gyászbeszédet a levél tartalma alapján! Nézzetek utána, milyen műfaji sajátosságai vannak egy gyászbeszédnek!

Egy link vagy bármi egyéb is megtenné, csak nagyon meg vagyok lőve a gyászbeszéd műfaj jellemzőivel, felépítésével, szerencsére eddigi életem során még sosem kellett ilyet írnom.

Nagyon köszönök/köszönünk mindenféle segítséget!



2021. nov. 28. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

szomorú, letargikus hangvételű

szeretetet vált ki, meghatódást

néha időnként amikor felidéznek valami pici apró dolgot, az lehet még akár olyan is, hogy picit elmosolyodik rajta a ,,gyásznép", de ez mondjuk ritka.

ilyen visszaemlékezések is vannak benne szal

szerintem van minden gyászbeszéd-mondónak egy-egy ilyen sablonszövege, és akkor abba írja bele pl, hogy ,,na, ide pl be kell helyettesíteni az elhunyt dolgait, kedvenc hobbijait." és akkor megkérdi az élő hozzátartozókat még jóval a gyászbeszéd megtartása előtt, hogy mik voltak a hobbijai, mondjon pl hármat, meg pl mondja el, hogy hol nőtt fel, akkor elmondja még az élő hozzátartozókat, hogy kik gyászolják

remélem, jókat írtam, és nem túl hülyeség, de ha ez házi feladat, akkor talán máris tudsz bele írni valamit, de mondjuk lehet, hogy már nem aktuális a feladat, nézz még szét neten, hátha találsz még róla valamit; meg ott is azé ha látsz valamit, akkor fogalmazd át saját szavaidra, hogy ne egyazegybe ugyanaz legyen lehetőleg.

2021. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*ja és szal tehát, megérinti a lelket, még olyan is bekönnyezhet tőle, ha hallja, aki nem is ismerte az adott illetőt
2021. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!