Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vivaldi a Nég évszak című...

Vivaldi a Nég évszak című művét kinek írta?

Figyelt kérdés
Word dokumentumot kell készítenem még ma a Négy évszak keletkezési körülményeiről, és nem találtam meg az interneten erre a kérdésre a választ. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. dec. 2. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Részlet ebből a cikkből:

"A szerző teljes sorozatát Václav Morzin (Illustrissimo Signor il Signor Venceslao Conte di Marzin) cseh grófnak ajánlotta, s a dedikációban ezt írja: "Nagyméltóságú Úr, (...) Esdekelve kérem, ne csodálkozzék Fenséged, ha e kis létszámú és szerény concertók közt megtalálja A négy évszakot, amely már sok idővel ezelőtt Fenséged türelmes nagylelkűségét élvezhette. Higgye el nekem, hogy azért találtam őket kinyomatásra méltónak - noha minden tekintetben ugyanazok a darabok-, mert a szonettek mellett immár minden bennük ábrázolt dolog pontos magyarázatával láttam el őket. Bizonyos vagyok abban, hogy Ön úgy fogja megítélni őket, mintha újak lennének."2 Az ajánlás e részletéből négy fontos elem olvasható ki: a négy concertót Morzin gróf már a megjelenés előtt ismerte, bizonyos, hogy a többi koncert előtt készült el velük Vivaldi. A szonettek szerzősége kétes, talán maga a zeneszerző írta őket, lévén hogy sehol sem említi a költő nevét, és a verssorokat további pontosító programelemekkel egészítette ki. Jelentősebb kérdés viszont az, hogy a szonettek utólag kapcsolódtak-e a művekhez, vagy a szöveg nyomán írta a koncerteket a szerző?"

2021. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!