Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy körbe írt háromszög...

Egy körbe írt háromszög csúcsai, a körvonalat 2:3:4 arányban osztják három részre. Mekkorák a háromszög szögei?

Figyelt kérdés
Kíméljetek meg a bunkó megjegyzésektől, hogy ez jajj de könnyű...ez alatt az anyagrész alatt végig beteg voltam így nem voltam suliban, szerintem érthető hogy miért nem értem. Légyszi részletes levezetéssel írja le nekem valaki! SŰRGŐS!!

2021. dec. 6. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
A háromszög szögeinek összegét a 180°-ot kell felosztani 2:3:4 arányban.
2021. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, rajzold fel az ábrát. Valószínűleg hegyesszögű háromszögről van szó, de mindegy, hogy milyen háromszöggel rajzolod az ábrát, a lépések ugyanazok. Kösd össze a kör középpontját a háromszög csúcsaival, ekkor a kört három körcikkre osztottad. Ezek köríveire és középponti szögeire ugyanaz az arány igaz, vagyis a középponti szögek 2:3:4 arányban vannak felosztva. A középponti szögek összege 360°, ezt kell arányos osztással kiszámolni; 2+3+4=9, tehát 9 rész=360°, innen 1 rész=40°, tehát a szögek 80;120;160 fokosak.


A középponti és kerületi szögek tétele szerint az UGYANAHHOZ a körívhez tartozó kerületi és középponti szögek úgy viszonyulnak egymáshoz, hogy a középponti szögnek fele a kerületi szög, amik esetünkben a háromszög belső szögei. Tehát a háromszög belső szögei 40;60;80 fokosak.


Az első végülis jót írt, de ez a fent említett tétel következménye, tehát nem magától értetődő.

2021. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!