Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy csináljam a matek házit?

Hogy csináljam a matek házit?

Figyelt kérdés

ma tanultuk a kombinatorikát és hát a házit nem nagyon értem valaki eltudná magyarázni hogy kell?


1,hány háromjegyű szám, hárommal osztható természetes szám készíthető a 0.1.2.3 számjegyekből ha nem fordulnak elő ismétlődő számjegyek?

a megoldás menetét is ha lehet!köszönöm!!!


2010. szept. 6. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A számnak egyszerre kell háromjegyűnek és 3-mal oszthatónak lennie? Mert ha igen, akkor én így csinálnám:

Ugye ha valami 3-mal osztható, akkor a számjegyeinek összege is osztható 3-mal. Tehát a szám jegyei 1,2,0 vagy 1,2,3.

Először azt mondod, az első helyre (helyiértékre) jöhet 3 szám (pl. 0,1, vagy 2), a másodikra már csak 2 (mivel ugye az egyik már szerepelt), a harmadikra pedig egy. Ezeket összeszorzod, mert ugye3 úton indulhatsz el, és utána kétféleképpen döntessz, majd egy lehetőség lesz: 3*2*1=6

Tehát 6 lehetőséged van, ha a 0,1,2 számokat használod fel. Ha a 3,1,2 számokat, akkor is 6, mert a megoldás menete nem változik, csak más számokat kapsz. Tehát összesen 12 ilyen szám van.

Remélem jó, ha nem érted, nyugodtan kérdezz itt vagy akár priviben is. Hányadikos vagy egyébként? :)

2010. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hú bocsi elírtam a számokat ne haragudj a számok 0,1,3,5,7 azt tudom hogy azok a számok oszthatók 3.-mal amelyeknek öszege 3-mal oszható viszont az hogy hány darab ilyen van már nem iylen egyzserű nekem:S


de nagyon szépen köszönöm akkor várom a válaszod:D

2010. szept. 6. 16:05
 3/8 A kérdező kommentje:
ja és most kezdtem a 11.et de eddig nem nagyon vettük a kombinatorikát és nem is az erősségem:S
2010. szept. 6. 16:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor a 3 számjegy vagy 0,1,5 vagy 3,7,5 vagy 1,3,5. Asszem más nem lehet.

A módszer viszont ugyanaz: mindegyiknél az első helyre 3 szám jöhet, a másodikra 2, és a harmadikra 1, és ezeket össze kell szorozni, vagyis 6 lehetőség van. Ilyen számhármasból van 3 darabod, mindegyikből kiraksz 6 számot, vagyis összesen 3*6=18 számot kapsz, ha nem számoltam el semmit. :)

2010. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és a 0 nem lehet az első helyen mert akkor az csak 2 számjegyű lenen!
2010. szept. 6. 16:17
 6/8 A kérdező kommentje:
óó köszönöm szépen végre mégértetem nem is oylan bonyolul csak az abaj velem hogy ha elsőre nem értem a szöveget bepánikolok és ráhagyom:S még 1* köszi!!! ja és van egy hosszabb is ha ráérsz csak akkor??!!
2010. szept. 6. 16:19
 7/8 A kérdező kommentje:

a szegedi nemzeti színház figaro házassága című operaelőadásban a következő szerepeket kettős szereposztásban játszották: Figaro,suzanna,gróf,grófnő,cherubino,

a,legfeljebb hány előadás lehet ,ha nincs két előadás,mikor minden szereplő ugyanaz?

b,hány előadás lehet ha nincs két előadás amikor minden szereplő ugyanaz de ha figaro szerepét bátki fazekas zoltán játssza akkor vajda julia suzanna ha viszont gábor géza figaro akkor dér krisztina suzanna?


bonyolult a szövegkörnyezet sajnos nem nagyon értem :S

2010. szept. 6. 16:25
 8/8 A kérdező kommentje:
c, eszter csak olyan előadást néz meg amelyben schök atala játssza cherubilot már meghallgatta mindkét grófnét de az egyiket semmiképen sem szeretné még egyszer meghallgatni . ha minden lehetséges szereposztás előfordul akkor összesen hány előadást nézhet meg eszter?
2010. szept. 6. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!