Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell kiszámolni a terhelő...

Hogy kell kiszámolni a terhelő ellenállást, és a belső ellenállást?

Figyelt kérdés

Felnőttképzéses vagyok, és nem tudtam menni órára, mert dolgoztam, így lemaradtam az anyaggal picit. Más nem nagyon jár elektróra, szinte csak én, szóval megkérdezni sem tudom senkitől. Lapozgattam a tankönyvet, és keresgéltem neten, de még így sem értem.

Hogy kell kiszámolni?

Ez a feladat: Egy akkumulátor üresjárási feszültsége U0= 12.5 V. Az akkut It= 6 A erősségű árammal terheljük, ennek következtében kapocsfeszültsége 12 V – ra csökken.

Mekkora a terhelő ellenállás (Rt) és mennyi a belső ellenállás (Rb) értéke?

A többi feladatot már megoldottam, de ez valahogy abszolút homály, és nem is rémlik nekem az, hogy valaha beszéltünk volna erről előző órákon.


2021. dec. 12. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Terheléskor a kapocsfeszültség Uk=12 V. Ekkor az áram I=6 A, ebből a terhelő ellenállás:

Rt=Uk/I=12/6=2 Ω

A belső ellenállásra az üresjárási és a kapocsfeszültség különbsége kerül és azon is I=6 A áram folyik. Ezek alapján a belső ellenállás:

Rb=(U0–Uk)/I=(12,5–12)/6=0,0833 Ω

2021. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő leszel?
2021. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, egyes! Kezdem érteni.

Kettes, nem. Gépjármű mechatronikai technikus szakon vagyok.

2021. dec. 13. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!