Egy másodfokú egyenlet gyökei X1=7 és X2=-3. Írd fel az egyenlet gyöktényezős alakját. Otthon van ebben valaki?


Egy másodfokú egyenlet gyökei X1=7 és X2=-3. Írd fel az egyenlet gyöktényezős alakját.

Hf most tanuljuk de segítséget igényel.

Segítenétek? :D



2021. dec. 13. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

(x-7)*(x+3)=0

x^2+3x-7x-21=0

x^2-4x-21=0

2021. dec. 13. 19:19
 2/7 krwkco ***** válasza:
Azt érted, hogy a gyökökből hogyan lett az első egyenlet? Hogy miért lehetett ezt az egyenletet felírni?
2021. dec. 13. 19:59
 3/7 A kérdező kommentje:

Most már nagyjából igen.

√2-x=4

ezt a feladatot megtudjátok?

Köszönöm!

2021. dec. 13. 20:44
 4/7 krwkco ***** válasza:

"ezt a feladatot megtudjátok?" Mármint oldani?

Bár a felírás egyértelmű, nem vagyok biztos benne, hogy arra gondoltál, amit látunk.

1. gyök(2)-x=4 ?

Ez csak egy egyszerű rendezés.

2. gyök(2-x)=4 ?

Itt meg négyzetre kell emelni mindkét oldalt. Négyzetreemelésnél általában vigyázni kell, hogy ne jöjjön be hamis gyök, de itt ez sem fordul elő.

2021. dec. 13. 21:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Simán ez áll a feladatban, gyök2-x=4
2021. dec. 13. 21:18
 6/7 krwkco ***** válasza:

Úgy érted, hogy az 1-es változat?

Akkor terelgesd az egyik oldalra az x-et, a másik oldalra meg a konstansokat és kész. :-)

2021. dec. 13. 21:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. dec. 13. 21:33