2 perc 15másodperc az 2,15perc?

2021. dec. 16. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Mivel 1 perc nem 100 masodperc hanem csak 60, aminek a 15 nem 0.15 hanem 0.25 resze, ezert az 2:15 perc az 2.25 perc.
2021. dec. 16. 17:05
 2/7 Dzsoki válasza:
88%
Nem! 1 perc,az 60 másodperc.A 15 másodperc,az negyed perc.A 100-nak,a negyede 25.Vagyis 2 perc,15 másodperc,az 2,25 perc.Akkor lenne 2,15,ha 1 perc,100 másodperc lenne.
2021. dec. 16. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

2,3 perc (kettő egész három tized)


1-6 -› 0,1

7-12 -› 0,2

13-18 -› 0,3

19-24 -› 0,4

25-30 -› 0,5

31-36 -› 0,6

37-42 -› 0,7

43-48 -› 0,8

49-54 -› 0,9

55-60 -› 1,0

2021. dec. 16. 21:58
 4/7 Dzsoki válasza:
Nem,kedves 3-as!2,25,kettő egész huszonöt század.A 0,15 perc,az pontosan egy negyed perc.Vagyis 0,25 század és nem 0,3 tized.
2021. dec. 16. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
jólvan, kössél belém :D
2021. dec. 16. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, talán így jobban megérted:

1 perc=60 másodperc

1 másodperc=1/60 perc

15 másodperc=15/60 perc=0,25 perc

2 perc 15 másodperc=2,25 perc

2021. dec. 17. 20:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek így már végre megértettem!
2021. dec. 22. 18:23