Matek feladat, valaki tud segíteni? (geometria)


Akinek van ideje letudná vezetni nekem magyarázattal ezt a két feladatot?


1., Mekkorák a szögei annak a szabályos sokszögnek, amelyben a belső szögek összege 3060 fok?


2., Hány oldalú az a szabályos sokszög, amelyben a külső szögek összege 3060 fok?



2022. jan. 1. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. belső szögek összege=180*(n-2)

3060 = 180(n-2)

17=n-2

19=n

2022. jan. 1. 19:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ja és a válasz kimaradt.

Mivel itt a szögeit kérdezi,szabályos, így az összes szög egyenlő

3060/19 = szögek.

2022. jan. 1. 19:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom❤️
2022. jan. 1. 21:42
 4/5 krwkco ***** válasza:

"belső szögek összege=180*(n-2)"

De miért? Tudom, hogy ez ismert tétel, de olyan egyszerűen bizonyítható, hogy akár a feladat megoldása is lehetne.

Kössük össze a sokszög középpontját az összes csúccsal. Kapunk n db háromszöget. A szögeik összege n*180 fok. De a középpontnál levő szögek nem számítanak, ezért levonunk egy teljes környi 360 fokot.

2022. jan. 1. 23:03
 5/5 krwkco ***** válasza:
A külső szögek összegét is könnyű kiszámítani, mert egy belső szög + a hozzátartozó külső szög = 360 fok.
2022. jan. 1. 23:06