Bozont333 kérdése:

Folytasd a kovetkezi szamtani sorozatokat a 10 tagjukig a1=1 d=3 a1=2 d=4 Hogy kel neki kezdeni?

2022. jan. 3. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A számtani sorozatokban két egymást követő tag közötti különbség állandó. az a1 azt jelenti hogy az a sorozat első tagja. A d, pedig az előbb említett különbség. Így az első esetben ha a1=1 és d=3, akkor az a2 (azaz a második tagja a sorozatnak) a1+d=1+3=4.
2022. jan. 3. 16:43