Nem értem a matek házimat valaki segítene?


Kálmán és két testvére eggyütt most 18 évesek. 10 év mulva eletkoruk aránya 3:4:5 lesz. Hány évesek most


Valaki megtudná oldani nekem



2022. jan. 5. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

10 év múlva életkoraik összege 48 lesz


3x+4x+5x=48

12x=48

x=4


10 év múlva: 12, 16, 20

Most: 2, 6, 10

2022. jan. 5. 19:37
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
10 év múlva összesen 48 évesek lesznek, ezt kell 3:4:5 arányban felosztanod, majd mindegyik részből le kell vonnod 10-et, hogy az aktuális életkoraikat megtudd.
2022. jan. 5. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Most együtt 18 évesek. Vagyis 10 év múlva együtt 48 évesek lesznek, hiszen mindegyikük életkorához hozzá kell adni 10 évet.

A 48-at meg már fel tudod írni, 3 egész szám összegeként, amelyeknek aránya 3:4:5.

2022. jan. 5. 19:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ment mindenkinek a like
2022. jan. 5. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Hogy matematikailag hogyan kell megoldani korrekt módon, azt nem tudom. Én a következőképp oldottam meg:

10 év múlva mindegyikük 10 évvel idősebb lesz, azaz ők hárma összesen 30 évvel lesznek idősebbek, tehát életkoruk összeadva 48 lesz. Ez oszlik meg 3:4:5 arányban, vagyis 3+4+5 =12 egységéletkor lesz, azaz 48:12=4. Ha az életkor egység 4, akkor 3x4= 12, 4X4=16 és 5x4=20, tehát 10 év múlva 12+16+20=48 évesek lesznek. Akkor pedig most 12-10= 2, 16-10=6 és 20-10=10 évesek egyenként, ami összesen valóban 18.

A példa egyébként akkor lenne igazán nehezen megoldható, ha az lenne a kérdés, hogy Kálmán vajon a legkisebb, a legnagyobb vagy a középső a testvérek között ?

2022. jan. 5. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 - A matematikailag korrekt megoldás nem azt jelenti, hogy szimbólumokkal kell leírni. Bár a te hozzászólásodból az látszik, hogy az iskolában nagyon ezt verték a fejedbe.


A szöveges levezetés is lehet matematikailag korrekt. És a szimbólumokkal leírt is lehet matematikailag hibás.

2022. jan. 5. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2022. jan. 6. 13:31