Mekkroa sebességgel fog földetérni az ejtőernyős kutya? Hogyan kell kiszámolni az adatok alapján, hogy mekkora sebességgel fog földetérni?

Figyelt kérdés

A torony magassága: 100 méter.

A kutya tömege 1kg (csivava, ha kérdés merülne fel :) )

Az ejtőernyő tökéletes félgömb alakú, NEM légáteresztő anyag, 50cm átmérőjű, anyagvastagság elhanyagolható, nagyon vékony.

Magának az ejtőernyőnek a tömegét és a zsinórokat, hevedert nem kell beleszámolni.


A kérdés az, hogy mekkora sebességgel fog földetérni a kutyánk (m/s), ha már egyből ki van nyitva az ernyő és a kezdeti sebessége 0m/s TEHÁT: nem kell figyelembe venni, hogy ugrás után egy kis ideig még nincs teljesen kinyílva az ernyő.


Fizika házi a hétvégére, szorgalmi feladat és nagyon szeretném tudni!!!


2022. jan. 9. 01:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Normál légnyomás, normál hőmérséklet, egy tizedes értékre kerekítve bőven jó megadni.
2022. jan. 9. 01:57
 2/14 A kérdező kommentje:
Ugye azt tudjuk, hogy az ejtőernyő félgömbje üreges, tehát nem egy 50cm átmérőjű korongnak megy a levegő, hanem bemegy a félgömbbe :)
2022. jan. 9. 01:59
 3/14 A kérdező kommentje:
Jól gondolom, hogy úgy kell kiszámolni, hogy: Fg=Fk, azaz m•g=k•A•p•v², ahol a v² az ismeretlen, a sebesség. Azt nem tudom, hogy a k, az alaki tényezőt hol találom? kerestem interneten, de csak ilyen rézcsöveket írt xd
2022. jan. 9. 02:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy szót nem értek ezekből a számokból meg betűkből, viszont valami nagyon piszkálja a csőrömet.



Minek ejtőernyőzik egy csivava???

2022. jan. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez áll a feladatban, nem mindegy??
2022. jan. 9. 02:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, csak sehogy nem tudom elképzelni vagy megérteni, hogy egy csivava minek ugrál le ejtőernyővel a hátán magasból, illetve hogyan tudja a kutya majd kinyitni az ernyőjét és honnan fogja tudni, hogy mikor kell kinyitnia.
2022. jan. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 l0m3x ***** válasza:
A házit nem itt írjuk.
2022. jan. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 krwkco ***** válasza:

"Azt nem tudom, hogy a k, az alaki tényezőt hol találom?"

1,4

[link]

2022. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krwkco ***** válasza:

#6

A csivava nem ugrik. A gazdája dobja le. Miért? Kisérlet, felelőtlenség, infantilizmus.

Nem kell ejtőernyőt nyitnia. Egy 50 centis házi készítésű, játék ejtőernyő nincs becsomagolva és nincs rajta nyitó. Nyitott ejtőernyővel dobják le.

2022. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
El vagy tévelyedve, tudtommal ez a házi feladat kérdések.
2022. jan. 9. 11:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!