Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Coulomb-törvénynél az...

A Coulomb-törvénynél az arányossági tényezőt előbb vagy utóbb kell kiszámolni?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert van benne Nm2, amit meg ugye magával az erőtörvénnyel kapunk meg. szóval egyiket a másik nélkül nem tudom kiszámolni. Tanárom meg nem elérhető, nem tud rá választ adni
2022. jan. 9. 21:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Hát, előbb utóbb mindkettőt ki kell számolni, haha
2022. jan. 9. 21:06
 2/6 krwkco ***** válasza:

"Tanárom meg nem elérhető, nem tud rá választ adni"

Este 9-kor felhívtad, hogy segítsen?

2022. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy felhívtam? nem telefonálunk senkinek, ez alap dolog. írunk, arra akkor válaszol amikor tud. Most már nem lehet csak úgy felhívni akárkit, nem biztos, hogy ráér. Ezért jó a szöveges üzenet
2022. jan. 9. 21:25
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Az arányossági tényező 1/(4·pi·epszilon_0). A mértékegysége N·m²/C²

Ha a feladatban ismert az erő, a 2 töltés és azok távolsága, akkor kiszámolod. Ha nem ez a feladat, akkor mindig a függvénytáblázatból vett értékkel szokás számolni.

2022. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, meg a könyvünkben is úgy áll, hogy az arányossági tényező az k=9*10ˇ9 Nm2/r2 ebből nem tudni mi a Nm2. igaz, csak 2 ismeretlen lesz az egyenletben, nem 3. a Nm-t Newtonnak és méternek olvastam különvéve.
2022. jan. 9. 22:16
 6/6 anonymousreview60 ***** válasza:

A sok helyen "k"-val jelölt 1/(4·pi·epszilon_0) értéke: k ≈ 8,988·10^9 Nm2C-2. Tehát 10 a +9-en, nem -9-en.

A törvény szerint az erő egyenesen arányos a töltések szorzatával, emiatt van az arányossági tényező nevezőjében a C², mert amikor majd a Q1 és a Q2-t behelyettesítik, akkor így kiesik a C·C.

Ugyanez igaz a nevező vonatkozásában az m²-tel is, csak ugye ott a távolság négyzetével fordítottan arányos az erő.

2022. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!