Cosi Fan Tutte kérdése:

Ha a jelenlegi sebességünket 20 km/h-val megnövelnénk és egyenletesen tartanánk, akkor a hátralévő idő az ötödével csökkenne. Mekkora sebességgel haladunk?


2022. jan. 15. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

I. s = v*t, az időt órában mérjük


II. s = (v+20) * (t - t/5)


A két egyenletet összerakva:


v*t = (v+20) * (4/5)*t


Nyilván t=/=0, ezért oszthatunk t-vel:


v = (v+20) * 4/5, és ez az egyenlet már megoldható.

2022. jan. 15. 11:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. jan. 15. 11:19
 3/3 krwkco ***** válasza:
Ha a sebesség ötödével nő, akkor az ugyanakkora út megtételéhez szükséges idő ötödével csökken.
2022. jan. 15. 11:29