Háromszög hiányzó 2 szögét hogyan tudom kiszámolni szinusztétellel?


Megvan a 3 oldal hossza és 1 szög. megvan a szinusztétel, csak nem tudom átalakítani úgy, hogy szinusz alfát vagy szinusz bétát kapjak.


Annyi megvan, hogy sina/singamma=a/c ebből hogyan tudok szinusz bétát csinálni?


2022. jan. 15. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2022. jan. 15. 14:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebből sehogy. A szinusztétellel egyszerre csak az egyik hiányzó szöget tudod kiszámolni.


A másik szöghöz másik két adatpárra kell felírnod a szinusztételt, de a koszinusztételhez is van elég adat. Illetve azt tudjuk, hogy a háromszög belső szögeinek összege mindig 180°, tehát ha tudod két szögét, akkor a harmadik is meghatározható könnyedén.

2022. jan. 15. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

"Annyi megvan, hogy sina/singamma=a/c ebből hogyan tudok szinusz bétát csinálni?"

Gratulálok, benyaltad a képletet, de alkalmazni meg nem tudod. Mi van, a ha másképp jelöljük a háromszöget? Ugyanis más betűk is léteznek.

Legyen PQR háromszög, melyben P csúcsnál lévő szög fí, Q csúcsnál epszilon, R csúcsnál omega. P,Q,R csúccsal szemben rendre p, q, r kisbetűs oldalak vannak.

Ismerjük p, q, r oldalak hosszát, valamint az omega szöget.

Ekkor felírjuk a szinusztételt először fí szögre. (Egy ismeretlennel dolgozzunk egyszerre, ne b@sszunk ki magunkkal)

(sin(fí))/(sin(omega)) = p/r (fí szöggel szemben p oldal, omegával szemben r)

Most felírjuk epszilonra:

(sin(epszilon))/(sin(omega)) = q/r előzőhöz hasonló módon.

2022. jan. 15. 19:05
 4/5 A kérdező kommentje:
3-mas: igen, bemagoltam, mert csak ehhez férek hozzá. jelenleg nincsen tanárunk. Év eleje óta nincsen, csak helyettes, aki online teszi föl a feladatokat. Elég nehéz így :/
2022. jan. 15. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor amit értened kell;


a/b = sin(alfa) / sin(béta)


Kiválasztod a háromszög valamelyik két oldalát (mindegy, hogy melyik kettőt), és elosztod egymással őket (mindegy, hogy milyen sorrendben), ez az egyenlet bal oldala. A jobb oldalon ugyanezt csináljuk, csak a szögek szinuszaival, itt viszont figyelni kell arra, hogy azoknak a szögeknek a szinuszát kell vennünk, amelyek az előbbi oldalakkal szemközt vannak, és a szinuszokat olyan sorrendben kell osztanunk, amilyen sorrendben a veük szemközti oldalak osztva lettek egymással.


Ha leírod a konkrét feladatot, akkor tudok konkrétan segíteni.

2022. jan. 15. 20:18